O nás / About us

"Domov bez pejska je jen pouhým příbytkem"

Jmenuji se Kim a píši Vám z nebe.
Je to tady krásné. Běháme po loukách a lesích, všude je plno dobrot a kamarádů. Skoro jako u nás doma.
Panička byla moc smutná, když jsem odešel. Nechal jsem jí tam s Ajšou, která mne vychovávala a hrála si se mnou když jsem byl ještě štěně. Ale protože obě skoro ztratily radost ze života, tak jsem jim ještě poslal dva zlaté retrívry Jacka a Danyho, bassetky Pepé a Odysseu a jorkšírku Miu.
Teď už na mne vzpomínají jen s láskou a já mám z toho radost.
Váš Kim Olliver The Best Gold

Kim Olliver The Best Gold
U nás / About us

Kim má pravdu, už je nám veselo a někdy až moc :-). Všude plno hemžení, štěkání, ťapkání, vrčení, ale taky hlazení, mazlení, drbání a hlavně hodně lásky a pohody. Klidná povaha rerívrů, rozvážnost a komičnost chytrých bassetů a hravost a veselost joršírky, mi dává smysl života a radost z něj.
Jsem štastná za všechny mé pejsky a děkuji jim, že jsou se mnou rádi.

P.S.: ,,Není nutné vědět kam jdeš, není nutné vědět proč jdeš. Vše co je potřeba vědět je, že jdeš radostně. Protože když jdeš radostně, nemůžeš jít špatně.“

Jak jsem dělala adventní věnec

Je krásný den, deset dní do Adventu. Nejvyšší čas vyrobit si v klidu věneček.
Všichni psi obstaráni, spinkají.
Připravím si slaměný korpus, šišky a všechny krásné drobnosti, které chci mít na věnci. Zapnu tavnou pistoli. Je deset hodin dopoledne, krásný čas, tak do hoďky mám věneček hotový.
Přilepím prvních pět šišek. Venku zazvoní zvonek a všichni spinkající psi začnou štěkat jako o závod a hrnou se ke dveřím. Je to pošta. Neslyšíme se přes štěkot, ale gestikulací vyrozumím že mám sousedce převzít zásilku. Přebírám balíček a polovina psů zůstává naštěstí venku. Super. Jdu pokračovat v tvorbě a lepím šišky kolem dokola z vnější a vnitřní strany korpusu.
Venku se ozve frenetický štěkot jorkšíra. Vylétnu ven a právě přichází sousedka. Předám jí tedy balíček a polovina psů, kteří zůstali venku se šťastně hrne domů.
Nevadí. Snad si lehnou a já budu pokračovat.

Nebudu. Probudila se jorkšíří štěňata a chtějí ven z ohrádky. Pouštím je tedy, snad si budou hrát a bude klid. Pokračuji v lepení šišek. Jedna mi upadla a zakutálela se pod stůl. Raději ji zdvihnu aby jí některý pes nerozkousal a neudělal všude nepořádek. Co to je? Šlápla jsem do právě čerstvého štěněčího hovínka. No nevadí. Seberu zbytek hovínka, utřu podlahu a umyji si botu.
Nalepím další dvě šišky. Pépé chce ke svým štěňatům. Pouštím jí tedy, šťastně vrtí ocáskem, skáče a přitom rozťapká jorkšíří loužičku po celé kuchyni.
Utřu louži a vytřu kuchyň.
Věneček začíná být věnečkem. Přidám pár oříšků a od Pepé se ozve kvílení. Letím ke štěňatům a máma sedí skoro na hlavě malé bassetce. Vyndám štěně a položím jí ke zdroji mléka. Štěňata jsou nádherná. Chvíli se kochám a pak ohřeji mlíčko a jdu pomoct mamině krmit. Děti jsou nakrmené a Pepé při kojení usíná. Nechávám je spolu a potichu odcházím.

Přidám na věneček trochu skořice a modřínových šištiček. Z obýváku se ozve krátké ale výrazné zavrčení. Běžím tam a jorkšíří štěňátko kouše Ajše ocas. Vezmu štěně a zavřu je i z ostatními do ohrádky. Pepé se vzbudila a chce ven. Pouštím jí tedy, snad bude chvíli klid.
Periferním viděním zahlédnu kocoura na okně. Otevřu mu, oberu z něj suché listí a seno a jdu lepit. Snad to stihnu dodělat do konce listopadu.
Kocour se jde podívat co dělám, vyskočí na stůl, shodí pár šišek a vyžaduje mazlení. Mazlíme se tedy, otře se trochu o lepidlo z pistole a kousne do svíčky. Oberu mu lepidlo z kožíšku, seberu šišky a postavím kocoura na zem. Po třetím pokusu vyrábět věneček se mnou, pochopí a jde si lehnout k joršírům.

Adventní věnec

Pepé chce domů a retrívři ven. Pouštím je tedy a přidělávám svíčky. Bude krásný. Ještě zaplnit prázdná místa březovými větvičkami a žaludy. Probudila se jorkšíří štěňata a kvílí v ohrádce. Chvilku je tam nechám, vždyť se jim nic nestane. Začnou se rvát a vřískat.
Odložím pistoli a jdu je pustit. Utřu loužičky, pomuchlám štěňata, pustím kocoura oknem ven a jdu na dvůr nalakovat věnec. Retrívři štastně vběhnou domů a jorkšírka ven.
Než věnec uschne, připravím pejskům papání. Dnes mají drůbeží maso, rýži, polníček se strouhaným česnekem, žloutkem a červenou řepou. Po jídle umyji jedenáct mističek, vytřu podlahu, pustím psy ven a s Odysseou na klíně si dávám kávu.
Věnec je konečně hotový jsou tři hodiny odpoledne. Krásný den.

webmaster: Michaela Přenosilová
graphic: Šárka Přenosilová ©